Shopping cart
0 Kč
Image with ornament

Arte Vini Znojmo

Hrozny pro naše vína pocházejí z různých viničních poloh v okolí města Znojma a nakupujeme je od prověřených pěstitelů ze Znojemska na základě dlouhodobé spolupráce. Asi nejznámější je ikonická poloha Kraví hora, která s nachází nedaleko nad naším sklepem. Hrozny z Kraví hory používáme zejména pro naše Sauvignony. Z dalších poloh, ze kterých nakupujeme surovinu pro naše vína je třeba zmínit Načeratický kopec (Rýnský ryzlink), a dále viniční tratě v okolí Olbramovic, Vrbovce, Dolních Kounic a Dyjákovic.

Jsme jedním ze zakládajících členů spolku Šaldorfské sklepy a od roku 2013  se účastníme aktivit sdružení VOC Znojmo, které je prvním apelačním systémem v ČR. Soustředíme se zejména na produkci suchých bílých vín z typických znojemských odrůd - Veltlínské zelené, Rýnský ryzlink a Sauvignon. Náš sortiment doplňuje mezinárodní odrůda Chardonnay, sladké víno z odrůdy Pálava a Rulandské modré (Pinot Noir), v neposlední řadě Brut Reserve - tradičním způsobem po dobu 36 měsíců fermentace v láhvi zpracovaný sekt sestavený z klasických odrůd Chardonnay a Pinot Noir.

Image with ornament

Vinice

Vinice na Znojemsku jsou pod vlivem kontinentálního podnebí s velkými rozdíly mezi denní a noční teplotou. Půdní podloží sestává z větší části z pískovců a spraše. Tyto místní podmínky pomáhají vytvářet typický charakter znojemských vín–svěží a ovocné tóny, které jsou doplněny příjemnou a elegantní mineralitou.

Při výběru odrůd vinné révy se zaměřujeme zejména na staré, tradiční odrůdy, jako například Veltlínské zelené, Rýnský ryzlink či Zweigeltrebe. Dále vidíme velký potenciál v poměrně nedávno vyšlechtěné  moravské odrůdě Pálava. Samozřejmě však v naší nabídce nechybějí  vína z mezinárodně známých odrůd Chardonnay a  Sauvignon, jelikož díky místnímu klima a vynikajícím půdním podmínkám tyto odrůdy nabízejí  unikátní vína s typickým regionálním znojemským charakterem. Naše hrozny vybíráme z vyhlášených renomovaných poloh Znojemské podoblasti. Vinice jsou obhospodařovány výhradně podle našich představ - biologicky udržitelným, k životnímu prostředí šetrným způsobem, aby bylo dosaženo velké rozmanitosti viniční fauny a flóry.

Sklep

Náš 140 let starý sklep se nachází jižně od Znojma v obci Nový Šaldorf-Sedlešovice. Historický, klenutý sklep vyhloubený v pískovcovém masivu vytváří ideální podmínky jak pro zpracování hroznů tak zejména pro následné zrání našich vín. Díky hloubce několika metrů pod povrchem je ve sklepě udržována konstantní teplota a vysoká vlhkost po celý rok, což umožňuje perfektní pozvolné vyzrávání našich vín, jak v nerezových tancích tak v barrique soudcích z francouzského dubu. V lisovně, přímo pod starým dřevěným lisem z 19. století, jsme otevřeli útulnou vinárnu, kde si můžete pochutnat jak na místních studených pochoutkách, případě si na objednávku nechat připravit také teplé pohoštění.

Image with ornament
Image with ornament

Sklep a degustace vín Znojmo:

Ing. René J. Vrátil
Nový Šaldorf 29S
671 81 Nový Šaldorf
mobil: +420 775 044 075
e-mail: vratil@artevini.cz