Shopping cart
165 Kč
Image with ornament

Velkopavlovická vinařská podooblast

Aktivity Arte Vini se po vstupu finančních investorů do projektu rozšířily do Velkopavlovické vinařské podoblasti, kde se podařilo získat vlastní vinohrady o celkové rozloze 15 hektarů v různých viničních tratích. Zdejší svažité kopce, jejichž podloží často vyniká vysokým obsahem vápníku a hořčíku, poskytují perfektní expozici vůči slunečnímu svitu. Tento unikátní terroir je jedinečnou oblastí v rámci celé České republiky. V místních podmínkách pravidelně dosahují optimální zralosti hroznů jak burgundské tak i místní modré odrůdy.

Největší část zahrnuje vinice Bojanovska, která je v optimální produkční kondici a stáří. Další viniční tratě jsou Išperky, Lizniperky, Staré hory a také několik tratí v okolí obcí Starovičky a Němčičky. Průměrný věk našich vinic je 15 let, v některých vinicích rostou starší a staré keře (až 45 let), které nám poskytují vynikající surovinu pro výrobu plných a koncentrovaných červených vín.

Ve Velkopavlovické podoblasti se zaměřujeme zejména na produkci tradičních místních modrých odrůd Frankovka a Svatovavřinecké, místní vyšlechtěné speciality André a na burgundské odrůdy. Tento sortiment je doplněn některými dalšími oblíbenými odrůdami.

Všechny vinice obhospodařujeme šetrným a dlouhodobě udržitelným způsobem s respektem k danému místu a jeho okolí. Ve sklepě používáme tradiční výrobní postupy, které umožňují vyniknout charakteristikám jednotlivých odrůd i místnímu terroir.

Jsme členy sdružení VOC Modré hory, v jehož rámci vyrábíme jak růžová vína tak zejména červená, která jsou na trh uváděna nejdříve 18 měsíců po sklizni. VOC Modré hory je prvním VOC v České republice, které vyrábí VOC vína pouze z modrých odrůd révy vinné. Vinaři regionu pečlivě a dlouho vybírali a zvolili z těch nejtradičnějších, momentálně nejpěstovanějších a nejpříhodnějších pro svůj region tři: Frankovku, Svatovavřinecké a Modrý Portugal. Z těchto je možné uvádět na trh červená vína po 18 měsíčním zrání a mladá rosé vína.

Image with ornament

Vinice

Bojanovská
celková plocha vinice 15 hektarů, vysazené odrůdy Frankovka, Rulandské šedé, Svatovavřinecké, Muškát moravský, Rýnský ryzlink, Rulandské modré, Rulandské bílé a Sylvánské zelené. Stáří vinic ca. 15 let.

Lizniperky
celková plocha vinice čítá 3,2 hektarů je osazena keři modrých odrůd Svatovavřinecké, Frankovka a Rulandské modré. Stáří vinic je od 15 do 40 let.

Okolesy v obci Starovičky
celková plocha vinice čítá 0,8 hektaru je osazena 16-ti letými keři odrůdy Svatovavřinecké.

Staré hory
celková plocha vinice čítá 0,5 hektaru a je osazena keři odrůdy Aurelius a Dornfelder ve stáří 16-30 let.

Išperky
celková plocha vinice čítá 0,5 hektaru a je osazena starými keři (30 let) odrůdy Frankovka a André.

Zbavce v obci Němčičky
celková plocha vinice čítá 0,5 hektaru je osazena 17-ti letými keři odrůdy Svatovavřinecké a André.

Sklep

V současné době naše velkopavlovická vína vyrábíme v pronajatých prostorách v centru obce Velké Pavlovice. Současně jsme již pořídili pozemek na okraji obce, na kterém zamýšlíme v příštích letech vybudovat nový moderní vinařský podnik, který bude vybaven veškerými potřebnými technologiemi a nabídne jak unikátní výrobní zázemí, tak i příjemné prostředí pro návštěvu našich zákazníků, možnost degustace našich vín, případně také pohodlné ubytování.

Image with ornament
Image with ornament

 

Sklep a degustace vín Velké Pavlovice:

Ing. René J. Vrátil
Zelnice Sklep č. 8
691 06 Velké Pavlovice
mobil: +420 775 044 075
e-mail: vratil@artevini.cz