Shopping cart
0 Kč
Image with ornament

Velkopavlovická vinařská podooblast

Aktivity Arte Vini se po vstupu finančních investorů do projektu rozšířily do Velkopavlovické vinařské podoblasti, kde se podařilo získat vlastní vinohrady o celkové rozloze 15 hektarů v různých viničních tratích. Zdejší svažité kopce, jejichž podloží často vyniká vysokým obsahem vápníku a hořčíku, poskytují perfektní expozici vůči slunečnímu svitu. Tento unikátní terroir je jedinečnou oblastí v rámci celé České republiky. V místních podmínkách pravidelně dosahují optimální zralosti hroznů jak burgundské tak i místní modré odrůdy.

Největší část zahrnuje vinice Bojanovska, která je v optimální produkční kondici a stáří. Další viniční tratě jsou Išperky, Lizniperky, Staré hory a také několik tratí v okolí obcí Starovičky a Němčičky. Průměrný věk našich vinic je 15 let, v některých vinicích rostou starší a staré keře (až 45 let), které nám poskytují vynikající surovinu pro výrobu plných a koncentrovaných červených vín.

Ve Velkopavlovické podoblasti se zaměřujeme zejména na produkci tradičních místních modrých odrůd Frankovka a Svatovavřinecké, místní vyšlechtěné speciality André a na burgundské odrůdy. Tento sortiment je doplněn některými dalšími oblíbenými odrůdami.

Všechny vinice obhospodařujeme šetrným a dlouhodobě udržitelným způsobem s respektem k danému místu a jeho okolí. Ve sklepě používáme tradiční výrobní postupy, které umožňují vyniknout charakteristikám jednotlivých odrůd i místnímu terroir.

Jsme členy sdružení VOC Modré hory, v jehož rámci vyrábíme jak růžová vína tak zejména červená, která jsou na trh uváděna nejdříve 18 měsíců po sklizni. VOC Modré hory je prvním VOC v České republice, které vyrábí VOC vína pouze z modrých odrůd révy vinné. Vinaři regionu pečlivě a dlouho vybírali a zvolili z těch nejtradičnějších, momentálně nejpěstovanějších a nejpříhodnějších pro svůj region tři: Frankovku, Svatovavřinecké a Modrý Portugal. Z těchto je možné uvádět na trh červená vína po 18 měsíčním zrání a mladá rosé vína.

Image with ornament

Vinice

Bojanovská
celková plocha vinice 15 hektarů, vysazené odrůdy Frankovka, Rulandské šedé, Svatovavřinecké, Muškát moravský, Rýnský ryzlink, Rulandské modré, Rulandské bílé a Sylvánské zelené. Stáří vinic ca. 15 let.

Lizniperky
celková plocha vinice čítá 3,2 hektarů je osazena keři modrých odrůd Svatovavřinecké, Frankovka a Rulandské modré. Stáří vinic je od 15 do 40 let.

Okolesy v obci Starovičky
celková plocha vinice čítá 0,8 hektaru je osazena 16-ti letými keři odrůdy Svatovavřinecké.

Staré hory
celková plocha vinice čítá 0,5 hektaru a je osazena keři odrůdy Aurelius a Dornfelder ve stáří 16-30 let.

Išperky
celková plocha vinice čítá 0,5 hektaru a je osazena starými keři (30 let) odrůdy Frankovka a André.

Zbavce v obci Němčičky
celková plocha vinice čítá 0,5 hektaru je osazena 17-ti letými keři odrůdy Svatovavřinecké a André.

Sklep

V současné době naše velkopavlovická vína vyrábíme v pronajatých prostorách v centru obce Velké Pavlovice. Současně jsme již pořídili pozemek na okraji obce, na kterém zamýšlíme v příštích letech vybudovat nový moderní vinařský podnik, který bude vybaven veškerými potřebnými technologiemi a nabídne jak unikátní výrobní zázemí, tak i příjemné prostředí pro návštěvu našich zákazníků, možnost degustace našich vín, případně také pohodlné ubytování.

Image with ornament
Image with ornament

 

Sklep a degustace vín Velké Pavlovice:

Ing. René J. Vrátil
Zelnice Sklep č. 8
691 06 Velké Pavlovice
mobil: +420 775 044 075
e-mail: vratil@artevini.cz