Velké Pavlovice

Vynikající původ

vp

Bojanovská
celková plocha vinice 15 hektarů, vysazené odrůdy Frankovka, Rulandské šedé, Svatovavřinecké, Muškát moravský, Rýnský ryzlink, Rulandské modré, Rulandské bílé a Sylvánské zelené. Stáří vinic ca. 15 let.

Lizniperky
celková plocha vinice čítá 3,2 hektarů je osazena keři modrých odrůd Svatovavřinecké, Frankovka a Rulandské modré. Stáří vinic je od 15 do 40 let.

Okolesy v obci Starovičky
celková plocha vinice čítá 0,8 hektaru je osazena 16-ti letými keři odrůdy Svatovavřinecké.

Staré hory
celková plocha vinice čítá 0,5 hektaru a je osazena keři odrůdy Aurelius a Dornfelder ve stáří 16-30 let.

Išperky
celková plocha vinice čítá 0,5 hektaru a je osazena starými keři (30 let) odrůdy Frankovka a André.

Zbavce v obci Němčičky
celková plocha vinice čítá 0,5 hektaru je osazena 17-ti letými keři odrůdy Svatovavřinecké a André.

Velkopavlovicko milujeme. Proto jsme nadšeně uvítali možnost získat tu vlastní vinohrady o celkové rozloze 15 hektarů v různých viničních tratích. Naše vinice Bojanovska, Išperky, Lizniperky, Staré hory najdete v okolí obcí Starovičkya Němčičky. Jeden tip pro vás: máme tu opravdu skvělé podmínky pro plná a koncentrovaná červená vína.

Naše vína získávají fantastický a nezaměnitelný charakter po zdejších svažitých kopcích s vysokým obsahem vápníku a hořčíku. Ty poskytují perfektní expozici vůči slunečnímu svitu. Optimální zralosti tu dosahují zejména burgundské hrozny, ale také místní modré odrůdy.

Zaměřujeme se na typické místní červené odrůdy Frankovka, Svatovavřinecké a Modrý Portugal. Dále pěstujeme velkopavlovickou specialitu André a v místním terroir vidíme velký potenciál v pěstování všech burgundských odrůd. Jsme hrdými členy sdružení VOC Modré hory, které jako vůbec první v České republice vyrábí pouze vína z modrých odrůd révy vinné.

Velké Pavlovice jsme si zkrátka zamilovali. A právě tu finalizujeme projekt výstavby moderního vinařského areálu.

V současné době naše velkopavlovická vína vyrábíme v pronajatých prostorách v centru obce Velké Pavlovice. Současně jsme již pořídili pozemek na okraji obce, na kterém zamýšlíme v příštích letech vybudovat nový moderní vinařský podnik, který bude vybaven veškerými potřebnými technologiemi a nabídne jak unikátní výrobní zázemí, tak i příjemné prostředí pro návštěvu našich zákazníků, možnost degustace našich vín, případně také pohodlné ubytování.

Sklep a degustace vín Velké Pavlovice

Ing. René J. Vrátil Zelnice Sklep č. 8
691 06 Velké Pavlovice
mobil: +420 775 044 075
e-mail: vratil@artevini.cz

vinar_rene_vratil
Nákupní košík
Přejít nahoru