Sklizeň vín v Arte Vini Velké Pavlovice 2020

Sklizeň vín v Arte Vini Velké Pavlovice 2020

V tomto týdnu jsme úspěšně dokončili sklizeň Rýnského ryzlinku a červených odrůd Pinot Noir, Frankovka a André. Celkem jsme letos sklidili hrozny z více než 12 hektarů našich vlastních vinic ve Velkých Pavlovicích, přičemž téměř 3 hektary jsou v procesu obnovy a nové výsadby. Celkově byla letošní úroda o více než 15% vyšší než v loňském roce. Po několika minulých suchých až velmi suchých letech byly v letošní sezóně keře vinné révy velmi vitální, což znamenalo průběžnou redukci výnosů a olistění a s tím spojenou potřebu ručních prací v průběhu celé sezóny.

Sklizeň vín v Arte Vini Velké Pavlovice 2020

Kvalita hroznů byla díky enormním nákladům, které jsme vynaložili na udržení zdravých hroznů, velmi dobrá. Charakter ročníku 2020 můžeme považovat za „klasický“, všechna vína nabízejí krásnou odrůdově typickou aromatiku, dostatek svěží kyseliny a středně vysoký alkohol.

 

Sklizeň vín v Arte Vini Velké Pavlovice 2020

Jako první víno z nového ročníku budete moci ochutnat již na začátku listopadu náš Veselý Muškát 2020, hravé polosuché bílé víno, které Vám nabídne explozivní aromatiku, příjemnou svěžest a krásnou harmonii. V průběhu prvního čtvrtletí příštího roku uvedeme Pinot Blanc VP, Aurelius VP, dále potom Dornfelder VP a Rosé Bojanovska VOC Modré hory. Po Velikonocích poté přijdou na trh dlouho očekávaná červená vína ročníku 2019 nesoucí označení VOC Modré hory – FR Frankovka, SV Svatovavřinecké a MP Modrý portugal, stejně jako PN Pinot Noir 2019 a PG Pinot Gris 2019.

Sklizeň vín v Arte Vini Velké Pavlovice 2020

Vína z Velkých Pavlovic

[button style=“secondary“ href=“/shop/?swoof=1&product_tag=velke-pavlovice“]Kompletní nabídka[/button]

Nákupní košík
Přejít nahoru