8.10. Vinobraní 2020 Velké Pavlovice

Vinobraní 2020 Velké Pavlovice – Letošní vinobraní jsme zahájili ve středu 26.8. sběrem krásně vyzrálých a zdravých hroznů odrůdy Solaris z viniční trati Išperky. Cukernatost hroznů dosáhla 20,5°NM a první den jsme sklidili 1100 kg hroznů. V následujících dnech jsme se zaměřili na odrůdu Muškát moravský z trati Bojanovska. Tuto odrůdu jsme používali na výrobu burčáku a nejlepší partie hroznů jsme zpracovali na naše nové víno, které uvedeme na trh začátkem listopadu 2020. O tomto víně ale více za pár dní….

Co jsme sklidili?

jsme v průběhu listopadu sklízeli sylvánské zelené, svatovavřinecké, hibernal a k dnešnímu dni máme sklizeno necelých 40 % letošní úrody hroznů. Sklízené množství hroznů je o 10-15 % vyšší než bylo v minulých 2 letech. Fotky ze sklizně. Fotka hroznů ve sběrném boxu, na traktoru apod.

Charakter ročníku 2020

Charakter ročníku 2020 bude, na rozdíl od několika posledních velmi teplých a suchých let, zcela klasický a tradiční. Letošní léto přineslo poměrně dost srážek, počet extrémně horkých dnů a nocí nevybočoval z dlouhodobého průměru. Zaznamenali jsme poměrně časté větry, díky kterým se nám dařilo limitovat případné škody způsobované houbovitými chorobami. Krásné, suché a slunečné zářijové dny pomohly hroznům perfektně vyzrát, poměrně chladné noci přispěly k zachování solidní úrovně kyselin. Díky tomu jsou všechna dosud sklizená vína krásně harmonická, mají velmi dobrou aromatiku a zachovaný odrůdový charakter.

Sklizeň tmavých odrůd

V průběhu příští dní zahájíme sklizeň tmavých odrůd – frankovky, rulandského modrého, andré a dornfelderu. Zatím také u těchto odrůd vše nasvědčuje tomu, že se bude jednat o dobře vyzrálé hrozny se solidní úrovní tříslovin, optimálním poměrem kyseliny a cukru a s vysokým extraktem, ze kterých se nám podaří vyrobit velmi zajímavá vína velmi dobré až vynikající kvality.

Loňské a starší sklizně si již můžete vychutnat a zakoupit v našem shopu

Nákupní košík
Přejít nahoru